The second week brought more exciting competition. We hope to see you next week for the final battle.

Thank you again to our amazing sponsors Ogier and Bar Crudo and Eden Rock for hosting theĀ event. See you all at the start line on Wednesday.

MFRank Bib Name Sex AG Time Swim Run Category
1. 135 Lara Butler F Female 20-29 0:25:01.6 0:10:03.9 0:14:57.7 Individual
2. 285 Kristen Palmer F Female 30-39 0:25:09.3 0:11:23.5 0:13:45.7 Individual
3. 238 Marlie Du Toit F Female 20-29 0:25:34.3 0:11:59.4 0:13:34.9 Individual
4. 118 Emily Davies F Female 30-39 0:26:38.3 0:11:43.0 0:14:55.3 Individual
5. 143 Jane Hale F Female 30-39 0:26:52.0 0:12:03.8 0:14:48.1 Individual
6. 132 Maya Lewis DART F Female 30-39 0:27:11.8 0:12:32.0 0:14:39.8 Individual
7. 145 Sanna Murray F Female 30-39 0:27:56.1 0:12:39.0 0:15:17.0 Individual
8. 74 Elizabeth Owens F Female 40-49 0:28:14.2 0:12:47.4 0:15:26.7 Individual
9. 291 Leanne Thorne F Female 30-39 0:28:39.7 0:13:18.6 0:15:21.0 Individual
10. 292 Louise Carroll F Female 20-29 0:28:59.1 0:14:24.4 0:14:34.7 Individual
11. 120 Elzke Hoehler F Female 20-29 0:30:02.6 0:12:52.7 0:17:09.9 Individual
12. 290 Gemma Cowan F Female 30-39 0:30:53.8 0:12:08.2 0:18:45.5 Individual
13. 10 Jane Hardwick F Female 20-29 0:30:57.1 0:14:17.6 0:16:39.5 Individual
14. 20 Chantal Cominos F Female 20-29 0:31:06.3 0:13:58.5 0:17:07.7 Individual
15. 289 Jessica Bush F Female 20-29 0:31:43.3 0:15:51.1 0:15:52.1 Individual
16. 157 Sally Munro F Female 30-39 0:31:44.9 0:13:15.2 0:18:29.6 Individual
17. 153 Vanessa Maloney F Female 30-39 0:32:13.5 0:14:06.1 0:18:07.4 Individual
18. 34 Scharmarie Van Der Vyver F Female 20-29 0:33:03.6 0:13:34.9 0:19:28.6 Individual
19. 122 Michelle Veldhoven F Female 30-39 0:33:21.5 0:13:58.8 0:19:22.7 Individual
20. 113 Celine Macken F Female 50-59 0:34:53.6 0:15:57.1 0:18:56.4 Individual
21. 130 Kristin Sullivan F Female 30-39 0:36:57.8 0:15:48.6 0:21:09.1 Individual
22. 93 Charlotte Hoffman F Female 40-49 0:37:40.1 0:17:18.5 0:20:21.5 Individual
23. 99 Tina Marie Nonato F Female 40-49 0:44:35.3 0:17:56.9 0:26:38.4 Individual
24. 148 Emily DeCou DART F Female 20-29 0:56:27.4 0:23:27.8 0:32:59.6 Individual
1. 60 Marius Acker M Male 40-49 0:21:04.7 0:09:01.2 0:12:03.4 Individual
2. 229 Stuart Bray M Male 30-39 0:21:48.4 Individual
3. 293 Liam Henry M Male 15-19 0:22:49.7 0:08:48.5 0:14:01.2 Individual
4. 1 Jamie Hughes M Male 30-39 0:23:08.7 0:10:09.7 0:12:59.0 Individual
5. 203 Matthew Seegelaar M Male 30-39 0:23:45.3 0:09:41.2 0:14:04.1 Individual
6. 52 Conrad Proud M Male 40-49 0:24:57.7 0:13:04.6 0:11:53.0 Individual
7. 287 Andrew Elliott M Male 40-49 0:25:20.1 0:11:06.6 0:14:13.5 Individual
8. 109 JP Hanekom M Male 40-49 0:25:32.6 0:11:58.9 0:13:33.6 Individual
9. 239 Kendall Ebanks M Male 20-29 0:25:38.8 0:10:45.9 0:14:52.8 Individual
10. 288 Andrew Kirby M Male 30-39 0:25:53.0 0:09:44.8 0:16:08.1 Individual
11. 51 Kim Eckart M Male 50-59 0:25:56.6 0:10:09.1 0:15:47.4 Individual
12. 140 Greg Meaker M Male 30-39 0:26:08.5 0:11:22.6 0:14:45.8 Individual
13. 32 Marius Deysel M Male 30-39 0:26:16.1 0:11:55.3 0:14:20.7 Individual
14. 163 Simon Cooper M Male 30-39 0:26:48.1 0:11:25.1 0:15:22.9 Individual
15. 155 Rainier Crouse M Male 30-39 0:26:52.9 0:12:37.7 0:14:15.2 Individual
16. 43 Martin Wilkinson M Male 50-59 0:26:55.7 0:12:50.4 0:14:05.2 Individual
17. 73 Eric C M Male 50-59 0:27:20.9 0:12:38.4 0:14:42.4 Individual
18. 94 Geoff Cornwall M Male 50-59 0:27:33.1 0:13:19.7 0:14:13.4 Individual
19. 35 William McFarland M Male 50-59 0:27:55.8 0:10:34.4 0:17:21.4 Individual
20. 286 Chris Bailey M Male 30-39 0:27:59.0 0:10:37.0 0:17:22.0 Individual
21. 123 Chris Sutton M Male 60+ 0:28:01.2 0:14:17.8 0:13:43.3 Individual
22. 59 Cesar Rico Aparil M Male 30-39 0:29:00.4 0:14:04.5 0:14:55.9 Individual
23. 129 Brian Balleine M Male 50-59 0:29:06.0 0:12:01.9 0:17:04.1 Individual
24. 159 Brian Munro M Male 20-29 0:29:11.1 0:12:48.8 0:16:22.2 Individual
25. 131 Richard Lewis DART M Male 30-39 0:29:43.7 0:15:32.5 0:14:11.2 Individual
26. 97 Michael Oldfield M Male 30-39 0:29:57.4 0:13:55.7 0:16:01.7 Individual
27. 62 Giles Shaxted M Male 40-49 0:30:17.0 0:12:26.8 0:17:50.1 Individual
28. 160 David Barron M Male 30-39 0:30:27.8 0:11:15.7 0:19:12.1 Individual
29. 124 Wolraad Euvrard M Male 30-39 0:30:34.6 0:12:31.8 0:18:02.7 Individual
30. 151 Marco Miranda M Male 40-49 0:30:38.0 0:14:56.3 0:15:41.6 Individual
31. 96 Radz Intrepid M Male 30-39 0:30:50.1 0:15:12.4 0:15:37.7 Individual
32. 149 Michael L M Male 20-29 0:30:50.6 0:09:46.1 0:21:04.4 Individual
33. 98 Fllip du Plessis M Male 30-39 0:31:07.9 0:16:27.9 0:14:40.0 Individual
34. 16 Andrew Suitor M Male 40-49 0:31:30.9 0:13:20.2 0:18:10.6 Individual
35. 105 Joss Morris M Male 40-49 0:32:06.7 0:12:28.7 0:19:38.0 Individual
36. 75 Rudolf Hoehler M Male 30-39 0:32:09.8 0:14:22.9 0:17:46.9 Individual
37. 83 Mark Miranda M Male 30-39 0:32:22.7 0:16:36.7 0:15:46.0 Individual
38. 103 Mark Cook M Male 40-49 0:32:32.3 0:13:49.5 0:18:42.7 Individual
39. 110 Angus Dacker M Male 30-39 0:33:13.5 0:15:16.1 0:17:57.4 Individual
40. 46 Trevor Dunbar M Male 20-29 0:33:29.3 0:13:57.5 0:19:31.8 Individual
41. 139 Damian Pentney M Male 40-49 0:33:41.1 0:16:51.2 0:16:49.9 Individual
42. 92 Allen Bloomrosen M Male 60+ 0:34:16.1 0:14:40.4 0:19:35.7 Individual
43. 106 Shaun Maloney M Male 30-39 0:34:21.1 0:17:41.2 0:16:39.8 Individual
44. 144 Neville Hicks M Male 30-39 0:34:35.4 0:16:38.1 0:17:57.2 Individual
45. 119 James Lunn DART M Male 50-59 0:34:40.5 0:14:20.4 0:20:20.0 Individual
46. 134 Mark Macfee M Male 60+ 0:34:47.4 0:17:29.0 0:17:18.4 Individual
47. 126 Rodger Yeomans M Male 60+ 0:35:45.5 0:17:43.4 0:18:02.0 Individual
48. 114 Joseph Domingo M Male 30-39 0:35:46.2 0:15:19.9 0:20:26.3 Individual
49. 30 Sergio Coni M Male 50-59 0:36:24.4 0:16:31.7 0:19:52.6 Individual
50. 158 Rennie Khan M Male 40-49 0:38:03.1 0:19:54.6 0:18:08.5 Individual
MFRank Bib Name Sex AG Time Swim Run Category
1. 127 Splash & Dash 2 F 0:31:21.3 0:11:27.2 0:19:54.1 Team M/F
2. 36 Team Short Stack F 0:32:23.0 0:17:04.4 0:15:18.6 Team M/F
3. 104 Bug n’ Jack (Ogier Team 4) F 0:32:23.8 0:12:11.1 0:20:12.7 Team M/F
4. 84 Chicks With Kicks F 0:32:52.6 0:10:58.2 0:21:54.4 Team M/F
1. 13 Los Dos M 0:19:46.3 0:08:49.0 0:10:57.2 Team M/F
2. 161 Two young cousins M 0:20:39.7 0:08:21.5 0:12:18.2 Team M/F
3. 112 Ogier Team 6 M 0:23:33.9 0:09:59.8 0:13:34.1 Team M/F
4. 101 DartDev 1 M 0:25:56.7 0:12:00.5 0:13:56.2 Team M/F
5. 116 Team Tonge M 0:26:35.6 0:13:51.6 0:12:44.0 Team M/F
6. 146 Phelps & Farah (DECCO 2) M 0:27:47.3 0:13:13.1 0:14:34.2 Team M/F
7. 296 H2, oh oh! M 0:29:12.4 0:12:54.4 0:16:18.0 Team M/F
8. 295 Long Striders M 0:31:13.5 0:16:56.6 0:14:16.8 Team M/F
9. 137 Decco 1 M 0:40:48.3 0:24:08.0 0:16:40.2 Team M/F
1. 48 Beach Chinos 0:31:21.0 0:15:03.2 0:16:17.8 Team mixed
2. 95 S2 (squared) – Ogier Team 7 0:32:32.5 0:16:52.8 0:15:39.6 Team mixed
3. 294 TPC 1 0:38:14.2 0:17:44.7 0:20:29.5 Team mixed